Na jídlo potřebujeme následující ingredience, jídlo je pro 3-4 osoby.

  • 3-4 kuÅ™ecí prsíčka
  • 0,5 l smetana na vaÅ™ení
  • 200g tvrdý sýr (napÅ™. 45% Eidam – 30% se Å¡patnÄ› rozpouÅ¡tí)
  • 150g Nivu
  • 250g tÄ›stoviny
  • cherry rajčata a okurku
  • italské bylinky (do sýrové omáčky)
  • další koÅ™ení na kuÅ™ecí maso (čtyÅ™barevný pepÅ™, steak grill, happy grill, chilli papričky)
  • sůl, olej

Nejdříve si připravíme sýr na sýrovou omáčku. Tvrdý sýr nastrouháme a dáme do misky, nakrájíme na malé kostky Nivu a přidámedo misky. Pokud máme k dispozici dvouplášťový hrnec na vaření mléka, tak si jej připravíme, pokud ne, vytvoříme si jej své pomocí. Připravíme si  hrnec  (dvouuchák) o objemu cca 1 litr, ve kterém budeme připravovat sýrovou omáčku. Vezmeme větší hrnec, takový aby se do něj vlezl hrnec na sýrovou omáčku a opíral se o stěny většího hrnce jen ušima.  Do většího hrnce napustíme vodu, aby dno menšího hrnce bylo ponořeno do vody. Do malého hrnce vlejeme smetanu na vaření a celou soupravu dáme pomalu vařit.

Když se nám ohřívá smetana, tak si připravíme kuřecí prsíčka. Pokud jsou kuřecí prsíčka vysoká, pak je podélně rozřízneme, získáme tak vhodnější úpravu pro toto jídlo. Prsa nasolíme a okořeníme, z jedné strany čtyřbarevným pepřem, z druhé zlehka posypeme chilli papričkami. Na pánvi rozehřejeme olej a pršíčka zprudka orestujeme z obou stran, pak stáhneme plamen a zvolna připravujeme. Asi po 10 minutách z jedné strany posypeme směsí steak grillu a happy grilu, necháme pár minut restovat na mírném plameni. Až budou pršíčka hotová, odstavíme je a přikryjeme pánev pokličkou.

V mezidobí, před posypáním prsíček kořením, nasypeme připravený sýr do ohřívané smetany. Metličkou promícháváme vsypaný sýr. Sýr se postupně rozpustí. Voda ve spodním hrnci musí být téměř na pokraji varu, aby se nám sýr dobře rozpouštěl. Rozpouštěný sýr můžeme ještě okořenit italskými bylinkami.

Do dalšího hrnce připravíme podle návodu těstoviny. Po uvaření těstoviny zcedíme a necháme lehce zchládnout.

Jakmile máme rozpuštěný sýr, uvařené těstoviny a kuřecí prsíčka, makrájíme cherry rajčata na čtvrtiny, okurku na plátky a ozdobíme jimi  talíře. Pak naložíme těstoviny, které přelijeme sýrovou omáčkou. Nakonec přiložíme kuřecí prsíčka, která otočíme tak, aby byla částí posypanou grilovacím kořením nahoru (kvůli barevnému efektu).  Po té můžeme pokrm servírovat. K pokrmu doporučuji bílé víno, např. Rulandské šedé.